Pannonian Bouldering Series 2018

Pannonian Bouldering Series(PBS) este un campionat regional internaţional, cu 3 etape, câte una în România, Serbia și Ungaria. Concursul se adresează atât sportivilor experimentați, cât și amatorilor ce vor să-și crească nivelul și doresc să trăiască experiența unei competiții de bouldering. Se anunță sportivi de top din cele 3 țări, asigurând un nivel ridicat de măiestrie sportivă și o finală spectaculoasă.

Prima etapă va fi în 09.12.2017 la sala One Move din Timișoara. În calificări vor fi 30 de trasee de dificultate diferită (5 foarte ușoare; 10 ușoare; 10 medii; 5 grele) și finala va fi la vedere în format IFSC.

Pentru o organizare mai bună, vă rugăm să vă înscrieți online, mulțumim!

Taxa de participare: 45Lei (10EUR)

Programul de concurs:

  • Grupa 1 calificări: 09:00 – 12:00
  • Grupa 2 calificări: 12:00 – 15:00
  • Grupa 3 calificări: 15:00 – 18:00
  • deschidere izolare: 19:00
  • închidere izolare: 19:40
  • Start finală: 20:00
  • Premierea: 22:00
  • Party: 22:30

Pannonian Bouldering Series (PBS) is an international regional championship with 3 stages, in Romania, Serbia and Hungary. The contest is open to both experienced and amateur climbers who want to increase their level and are looking for a bouldering experience. We expect top climbers form the 3 countries, so there will be a high performance level and sensational finals.

The first stage will be on 09.12.2017 at One Move Climbing Gym in Timisoara.
The qualifications will have 30 routes of different difficulty (5 very easy, 10 easy, 10 medium, 5 hard) and the finals will be in IFSC format.

For a better organization, please register online, thanks!

Fee: 45Lei (10EUR)
Competition program:

  • Group 1 qualification: 09:00 – 12:00
  • Group 2 qualification: 12:00 – 15:00
  • Group 3 qualification: 15:00 – 18:00
  • Opening insolation:19:00
  • Closing insolation:19:40
  • Final Start:20:00
  • Award Ceremony:22:00
  • Party:22:30
Înscrieri/Registration

Nume/Name*
Club
Oras/City*

O melodie pentru playlist/A music track for the playlist




name
club
city
group
track
Iulia Perva
One Move
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
AWOLNATION - Sail
alexandra petruse
timisoara
grupa 1. (09:00-12:00)
Vlad K
Onemove
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Olteanu Alexandru
Naturalhigh
Piatra-Neamt
grupa 3. (15:00-18:00)
Andrei Nutu-Manea
Piatra-Neamt
grupa 3. (15:00-18:00)
Rotaru Marius
One Move Timisoara
Timisoara
grupa 1. (09:00-12:00)
Coldplay - Viva La Vida
Dario Valek
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Future - mask off lyrics
Aleksandar Đuranović
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Michael Gray - The Weekend
Marko Medić
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Lucian Gabor
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Joshua Stosic
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
https://youtu.be/ferZnZ0_rSM
Aleksandra Stojkov
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
https://youtu.be/_C1xuZlLeWE
Vatistas Theodoros
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
https://www.youtube.com/watch?v=Qv7HwBe28dM
Voaideș David Ștefan
One Move
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Maja Fabri
ŽPK Spartak
Subotica
grupa 3. (15:00-18:00)
David Kopunović
ŽPK Spartak
Subotica
grupa 3. (15:00-18:00)
https://www.youtube.com/watch?v=qtD1IpH5a5Q
Lorand Szazi
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Flavia Preda
Timisoara
grupa 1. (09:00-12:00)
Nenad Matić
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Marko Manojlović
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Aleksandar Šajatović
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Danijel Milojković
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Dejan Valek
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Zdenka Kenđel
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Oskar Feldeždi
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Ivana Dudvarski
Adrenalin
Novi Sad
grupa 3. (15:00-18:00)
Jelena Radovanovic
Gekon
Belgrade
grupa 1. (10:00-13:00)
Kendrick Lamar - Money Trees
Olah Andrei
OneMove
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Tudor Buza
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Stefan Radu Buza
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Adela Nita
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Sibian Miruna
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
David Kopunović
ŽPK Spartak Subotica
Subotica- Serbia
grupa 1. (10:00-13:00)
Maja Fabri
ŽPK Spartak Subotica
Subotica- Serbia
grupa 1. (10:00-13:00)
peter pencov
one move
timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
green day-basket case
Vatistas Theodoros
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
https://www.youtube.com/watch?v=xvtNS6hbVy4
Voaideș David Ștefan
One Move
Timișoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Marija Milosavljevic
PK Zemun
Belgrade
grupa 1. (10:00-13:00)
Prodigy- Firestarter 🙂
Laura Motioc
Cluj-Napoca
grupa 1. (10:00-13:00)
Calin Cara
Cluj-Napoca
grupa 1. (10:00-13:00)
Florescu Bogdan
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Lucian Gabor
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Bucur Laurențiu
OneMove
Timișoara
grupa 2. (13:00-16:00)
roots manuva-witness the fitness
Maria Fintineanu
OneMove
Timisoara
grupa 2. (13:00-16:00)
Marko Medic
Adrenalin
Novi Sad
grupa 2. (13:00-16:00)
Future - mask off lyrics
Opincă Paul
Outdoor Life
Arad
grupa 1. (10:00-13:00)
Tool - The Pot
Cristi Buta
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Sinziana Suba
Club SKAI
Cluj-Napoca
grupa 1. (10:00-13:00)
Alt J - Matilda
Radu-Bogdan Croitoru
Club SKAI
Cluj-Napoca
grupa 1. (10:00-13:00)
Stealers Wheel - Stuck In The Middle With You
Nora Bognar
Spartak Subotica Serbia
Subotica
grupa 2. (13:00-16:00)
Igor Milosavljevic
Tribe
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=GQH7PPjkLFw
Bojana
Zemun
Beograd
grupa 2. (13:00-16:00)
Anja Ivanovic
PK Zemun
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
Paramore- hard times
Stefan Bajic
Penjacki klub Zemun
Beograd
grupa 2. (13:00-16:00)
Filip Robertson
Granit
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
Miloš Milanović
Spk Stari Grad
Užice
grupa 2. (13:00-16:00)
Zarko Jevremovic
Granit
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
Mihai Laza
CRUX
Oradea
grupa 2. (13:00-16:00)
Subcarpati - frunzulita iarba deasa
Florian Zschätzsch
One Move
Timisoara
grupa 2. (13:00-16:00)
TJR Funky Vodka
Komjáti Szücs Gabriella
Gerecse SE.
Budapest
grupa 2. (13:00-16:00)
Komjáti Zoltán
Gerecse SE.
Budapest
grupa 2. (13:00-16:00)
Borbély Gábor
BHSK
Budapest
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=fgnUfdYCugU&index=2&list=PLe61cFZZFGDmzD-fwrw-O1mN-TDK2CGGQ
Tudor Alvin
Club SKAI
CLUJ NAPOCA
grupa 1. (10:00-13:00)
Worakls - Bleu
Elena Alvin
Club SKAI
CLUJ NAPOCA
grupa 1. (10:00-13:00)
Sahalé - Magharibi
Maralin Mureșan
Altrnative TM
Timișoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Something Just Like This - The Chainsmokers & Coldplay
Puf Roxana
Cluj-Napoca
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=pBkHHoOIIn8
Andreea Dumitru
-
Timisoara
grupa 2. (13:00-16:00)
Chase & Status
Luzan Matyas
Timisoara
grupa 2. (13:00-16:00)
Iulia Stoenescu
Alternative TM
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Adrian Stoenescu
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
Within Temptation - Paradise ft. Tarja
Vlad Haragus
Skai Urvan Crag
Cluj
grupa 2. (13:00-16:00)
Warren G - Regulate ft. Nate Dogg
Ciurla Raluca
SKAI
Cluj Napoca
grupa 2. (13:00-16:00)
Moby Go
Milos Dimic
SPK 'Vertikal'
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=mJzsXo2BQxQ
Claudia Radu
Skai
Cluj-Napoca
grupa 2. (13:00-16:00)
The black keys - lonely boy
Mirel Bucur
Skai
Cluj-Napoca
grupa 2. (13:00-16:00)
Shed - Day after
Nenad Popovuc
PkZ
Zemun Beograd
grupa 2. (13:00-16:00)
Trifu Antonia
Bucuresti
grupa 2. (13:00-16:00)
Rapa cristian
Acc
Bucuresti
grupa 2. (13:00-16:00)
Vlad Ioan
Bucuresti
grupa 2. (13:00-16:00)
Militaru Adelina
Bucuresti
grupa 2. (13:00-16:00)
Welcome to the jungle guns n roses
Stan Mihai
Alpin Club TM
Timișoara
grupa 1. (10:00-13:00)
three days grace - painkiller
Goran Macej
Penjacki klub "zemun"
Beograd
grupa 2. (13:00-16:00)
Zsolt Balogh
BXSC
Szazhalombatta
grupa 2. (13:00-16:00)
Eszter Riesing
Meteora
Szeged
grupa 2. (13:00-16:00)
Dejan Valek
Adrenalin
Novi Sad
grupa 2. (13:00-16:00)
Marko Manojlovic
Adrenalin
Novi Sad
grupa 2. (13:00-16:00)
tool - the pot: https://www.youtube.com/watch?v=R2F_hGwD26g
Jelena Zegarac
PK Zemun
Belgrade
grupa 2. (13:00-16:00)
Edge of seventeen
Aleksandar Đuranović
Pk"Adrenalin"
Novi Sad
grupa 2. (13:00-16:00)
Michael Gray - The Weekend
oana matei
cluj napoca
grupa 1. (10:00-13:00)
https://www.youtube.com/watch?v=MvaEmPQnbWk
Nenad Matić
Adrenalin
Novi Sad
grupa 2. (13:00-16:00)
Andras Harcsa-Pinter
Meteora Climbing Club
Zsombo, Hungary
grupa 2. (13:00-16:00)
Eminem -Without me
Victor Cebotari
---
Chisinau
grupa 1. (10:00-13:00)
Vlad Cristian
-
Galati
grupa 1. (10:00-13:00)
N-am ca data trecuta nu a cantat :).
Adrian Scarlat
One Move
Timisoara
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=MlA1ITj3aJk
Bálint Izer
Gerecse SE
Budapest
grupa 2. (13:00-16:00)
https://www.youtube.com/watch?v=HcXNPI-IPPM
Catalin Parva
One Move
Timisoara
grupa 1. (10:00-13:00)
punkrocker - iggy pop

One thought on “Pannonian Bouldering Series 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *