fbpx

Boulder Games 2019

Suntem mulți care simțim nevoia unui campionat național de bouldering, cu mai multe etape. Astfel s-a născut prima edițe a “Boulder Games”, o alternativă la un campionat național, un proiect demarat de 4 săli din Romania, Blokx-București, Natural High-Brasov, One Move-Timișoara și Skai-Cluj.

Let the games begin!

Blokx 16.02.2019 – FB event

Natural High 2.03.2019 – FB event

One Move 16.03.2019 – FB event

Skai 30.03.2019 – FB event

REGULAMENT:

4 categorii:
• Puternici
• Puternice
• RelaxatI
• Relaxate
*Fiecare participant va decide pentru sine daca e Puternic sau Relaxat.
*Este acceptată și binevenită participarea Puternicilor sau Relaxaților străini, din alte țări

CALIFICĂRI – în stilul ’la lucru’
30 de trasee
• 5 foarte usoare (10 puncte) – doar pentru Relaxati/Relaxate
• 10 usoare (50 puncte) – pentru toti concurenții
• 10 medii (100 puncte) – pentru toti concurenții
• 5 grele (300 puncte) – speciale și doar pentru Puternici/Puternice

*Punctele fiecarui traseu se împart egal între cei ce au reusit traseul. *Pentru fiecare traseu cățărat ‘flash’ se acordă un bonus de 30%.

FINALA:
• format IFSC pentru primii 6 concurenți Puternici / Puternice (cei/cele ce aduna cele mai multe puncte in calificări)
• atat calificările cât și finalele vor avea loc în aceeasi zi.

Câștigătorii Boulder Games 2019 vor fi cei ce vor aduna cele mai multe puncte în urma participării la cele 4 etape.
Pe langă laudele de rigoare, cei mai buni Puternici/ Puternice vor fi premiați in urma clasamentului general astfel:
• I 600 lei
• II 500 lei
• III 400 lei
• IV 300 lei
• V 200 lei
• VI 100 lei

TAXĂ PARTICIPARE:
70 lei / etapă

Inscrieri:

[contact-form-7 id=”3400″ title=”BG_2019″]

name
club
city
group
track
Maralin Mureșan
cs alternative tm
Timișoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Denis Andrei
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Cosmin Moldovan
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Andrei Muntean
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Remus Muntean
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Estera Vantoaia
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Emanuel Vantoaia
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
David Vantoaia
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Giani Vantoaia
Fara Limite
Vulcan
grupa 3. (15:00-18:00)
Laetitia Becker
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Muresan bogdan
Extreme explorers
Cluj napoca
grupa 2. (12:00-15:00)
https://youtu.be/UsLJLCtU32w
Olah Andrei
One Move
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Stan Mihai
Alpin Club TM
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
https://youtu.be/XH6kYBxlC3w (Greek Fire - Dreaming in deja vu)
Serban Groza
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Hapa Maria Florina
Skai Urban Crag
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Volbeat - Lola mendez
Aida Tincu
Skai
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Moby - Porcelain
Adrian Scarlat
Braila
grupa 3. (15:00-18:00)
Kiasmos - Burnt
Florian Max
JDAV Felskader Tübingen
Oradea
grupa 2. (12:00-15:00)
sick boy - the chainsmokers
Vlad Capusan
Extreme Explorer
cluj
grupa 2. (12:00-15:00)
Alex Morea
Skai
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Laura Filip
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Enache Calin
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Dudau Ariana
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Rares Popescu
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Rapa Cristian
A.C.C
BUCURESTI
grupa 2. (12:00-15:00)
Prank it
Taciu-Chariton Ioan
One Move
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
https://youtu.be/vGof-a77lEo
Taciu Rares
TM
grupa 3. (15:00-18:00)
Andrei Tenescu
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Nomy - Cocaine
Vlad Haragus
Skai Urban Crag
CLUJ-NAPOCA
grupa 3. (15:00-18:00)
https://www.youtube.com/watch?v=uInaSe19Lsg
Berinde Mirela
Crux
Oradea
grupa 1. (09:00-12:00)
White Lies "There goes our love again"
Luci Gabor
TM
grupa 3. (15:00-18:00)
Pol Iulia
Brasov
grupa 2. (12:00-15:00)
https://youtu.be/SXyW-oyc7-c
Beatrice Eftimiu
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Lorand Szazi
timisoara
grupa 1. (09:00-12:00)
AC/DC - Thunderstruck
Delia Liscan
Skai
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Paul Kalkbrenner-Aaron
Marius Popescu
Skai
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
Petrisor Francesca
Skai
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Flavia Preda
Timisoara
grupa 1. (09:00-12:00)
Imagine dragons
Cohn Robert
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Cohn Robert
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Cohn Adelina
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Rapa Cristian
Acc
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Sibian Miruna
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Bulacu mihai
Carpatic
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Tamazlicariu Razvn
One Move
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
https://www.youtube.com/watch?v=xGrilkdA-7Q&t=0s&index=38&list=PLDYpUy4XMalVVgjhR7OQeSQA6LqCQYE2G
Radulescu Elena
Carpatic
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Bon jovi- this house is not for sale
Victor Ionescu
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Adela Nita
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Andreea Dumitru
Timișoara
grupa 2. (12:00-15:00)
Chase and Status - No problem
Elena Coste
Skai
Cluj Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
https://youtu.be/lC1brp-FfjU
Chereches Cristian
Cluj-Napoca
grupa 1. (09:00-12:00)
Wide Awake! (Danny Krivit Re-Edit)
Bertoli Martina
Skai
Cluj
grupa 1. (09:00-12:00)
Bogdan Florescu
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
patrice - soulstorm
Cruceru Andrei Dennis
Carpatic
Bucuresti
grupa 2. (12:00-15:00)
Atmosphere - Smart Went Crazy
Matyas Luzan
TM
grupa 2. (12:00-15:00)
Mihai LAZA
CRUX
Oradea
grupa 2. (12:00-15:00)
Subcarpati - Frunzuliță iarbă deasă
Zschätzsch Florian
One Move
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
https://youtu.be/PRgM3BFDiJw
Ioana Lodromanean
Timisoara
grupa 3. (15:00-18:00)
Pendulum - Immunize
Catalin Parva
Timisoara
grupa 2. (12:00-15:00)
The Black Keys - Lonely Boy